Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Książki od najnowszych (rok)

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

Wakacje Rachel (1998) Wakacje Rachel

autor: Marian Keyes    rok pierwszego wydania: 1998

Rachel Walsh żyje zbyt szybko i w końcu nie wytrzymuje narzuconego sobie tempa. Manhattan to niebezpieczne miejsce dla młodej Irlandki ze skłonnością do uzależnień. W rezultacie Rachel ląduje na oddziale intensywnej terapii, traci pracę i ukochanego mężczyznę. Kiedy troskliwa rodzina ściąga ją do do... przejdź do książki »»»
Błaganie o mit (1997) Błaganie o mit

autor: Rollo May    rok pierwszego wydania: 1997

Prawie codziennie w poradniach psychoterapeutycznych zdarza się, że pacjent przywołując jakąś osobę, zdarzenie czy uczucie, zupełnie nieoczekiwanie odnajduje ogniwo łączące jego życie z trwałymi mitami naszej kultury. Mit staje się lustrem, w którym pacjent może ujrzeć źródło swego bólu i zaburzeń s... przejdź do książki »»»
Życie w trzeźwości (1996) Życie w trzeźwości

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1996

Książka niniejsza nie zawiera planu wyzdrowienia z alkoholizmu. Mówimy w niej jedynie o niektórych sposobach, jakie stosujemy, żeby żyć bez picia. Nasze picie wiązało się z wieloma przyzwyczajeniami - większymi i mniejszymi. Były to zarówno nawyki w myśleniu czy sposobie odczuwania, w zachowaniu, w... przejdź do książki »»»
Leczenie uzależnionego umysłu (1995) Leczenie uzależnionego umysłu

autor: Lee Jampolsky    rok pierwszego wydania: 1995

Skłonność do uzależnień tkwi w nas równie mocno jak umiłowanie wolności. Większość ludzi jest mniej lub bardziej uzależniona od używek, od telewizji, od seksu, od rodziny, od pracy, od pozycji społecznej, wreszcie od obrazu własnej osoby. Tragedią narkomanów i alkoholików jest to, że znaleźli się w... przejdź do książki »»»
Moje życie musiało poczekać (1995) Moje życie musiało poczekać

autor: Christa Jänicke    rok pierwszego wydania: 1995

"Mam na imię Christa. Jestem alkoholiczką". Tak zaczyna się bardzo poruszająca książka, która jest osobistym zapisem drogi do trzeźwości. Autorka podejmuje ryzyko, by pisać w swoim imieniu, choć wymusiło to na niej konieczność zwierzania się z takich przeżyć i odczuć, o jakich obcym ludziom zazw... przejdź do książki »»»
Zgoda na siebie (1993) Zgoda na siebie

autor: Ewa Woydyłło    rok pierwszego wydania: 1993

"Dlaczego jestem zadowolony?" - powtórzył chłopczyk z łotrowskim uśmiechem. "Bo domyślam się, że skoro tyle tu końskiego g...., to gdzieś MUSI być też i konik. I pani na pewno pozwoli mi się przejechać".... przejdź do książki »»»
Wspólnota Anonimowych Alkoholików (1993) Wspólnota Anonimowych Alkoholików

autor: Maria Gordon, Tadeusz Kolarczyk    rok pierwszego wydania: 1993

SPIS TREŚCI CZĘŚĆ I - CHARAKTERYSTYKA WSPÓLNOTY ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW Wprowadzenie Informacje historyczne o Anonimowych Alkoholikach Anonimowi Alkoholicy w Polsce Anonimowi Alkoholicy w zakładach penitencjarnych Cele działalności Anonimowych Alkoholików Formy i metody działalności Anonimowy... przejdź do książki »»»
Alkoholizm. Grzech czy choroba (1992) Alkoholizm. Grzech czy choroba

autor: Wiktor Osiatyński    rok pierwszego wydania: 1992

Nota wydawcy "Książka »Grzech czy choroba« po raz pierwszy została wydana w 1992 roku przez Instytut Psychiatrii i Neurologii. W pięć lat później opublikowało ją wydawnictwo »Akuracik«, prowadzone przez mego przyjaciela, nieodżałowanej pamięci Marka Adamika. Obydwa wydawnictwa m... przejdź do książki »»»

Oceń ŁATWOŒĆ w grach video!

Początek drogi (1992) Początek drogi

autor: Ewa Woydyłło    rok pierwszego wydania: 1992

Zbiór dwunastu wykładów stanowiących integralną część programu terapeutycznego opartego na połączeniu gruntownej edukacji o chorobie alkoholowej z terapią grupową i elementami psychoterapii indywidualnej oraz na jak najszybszym aktywnym włączeniu się do uczestnictwa we wspólnocie Anonimowych Alkohol... przejdź do książki »»»
Wybieram wolność (1991) Wybieram wolność

autor: Ewa Woydyłło    rok pierwszego wydania: 1991

Oczywiście, granica między piciem towarzyskim a uzależnieniem jest płynna. Nikt nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: Gdzie właściwie kończy się picie towarzyskie, a zaczyna problem alkoholowy? Istnieje jednak pewna pomocna wskazówka. Brzmi ona następująco: Jeżeli potrzebujesz alkohol... przejdź do książki »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka