Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Książki od najnowszych (rok)

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7] 

Jak to widzi Bill (1967) Jak to widzi Bill

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1967

Przedmowa DRODZY PRZYJACIELE! Niniejszy tomik zawiera kilkaset wyjątków zaczerpniętych z naszej literatury, a dotyczących niemal wszystkich aspektów życia we Wspólnocie AA. Przedstawione tu fragmenty mogą posłużyć za materiał do indywidualnej refleksji, a także zainspirować twórcza wymianę poglądó... przejdź do książki »»»
Trzynasty stopień szczęścia (1962) Trzynasty stopień szczęścia

autor: Robert Tabus    rok pierwszego wydania: 1962

Fragmenty z książki: Billig i Sullivan: wysokie ambicje z małymi możliwościami osiągnięć, wzmożone odczuwanie własnych wewnętrznych trudności i niezdolność do stworzenia harmonijnego stosunku między samym sobą a rzeczywistością, dążenie do spełnienia życzeń wyolbrzymionych przez wyobraźnię, słaba... przejdź do książki »»»
Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość (1957) Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1957

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie. W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie W... przejdź do książki »»»
Dwanaście kroków i dwanaście tradycji (1950) Dwanaście kroków i dwanaście tradycji

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1950

Niniejsza książka omawia "Dwanaście Kroków" i "Dwanaście Tradycji" Anonimowych Alkoholików. Przedstawia ona przyjęto powszechnie w AA interpretację zasad, dzięki którym członkowie AA powracają do zdrowia, oraz reguł, dzięki którym wspólnota może istnieć. Dwanaście kroków AA to zbiór zasad duchowych... przejdź do książki »»»
Anonimowi Alkoholicy (1939) Anonimowi Alkoholicy

autor: założyciele AA    rok pierwszego wydania: 1939

Wprowadzenie do pierwszego wydania (fragment). My, Anonimowi Alkoholicy, liczymy ponad 100 mężczyzn i kobiet, którzy zostali uzdrowieni z na pozór beznadziejnego stanu umysłu i ciała. Głównym celem tej książki jest dokładne pokazanie innym alkoholikom w jaki sposób ozdrowieliśmy. Mamy nadzieję, ze w... przejdź do książki »»»
Alkoholizm i antyalkoholizm - studyum krytyczne (1904) Alkoholizm i antyalkoholizm - studyum krytyczne

autor: Karol Klecki    rok pierwszego wydania: 1904

Książka autorstwa Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Karola Kleckiego opisująca środki profilaktyczne w leczeniu choroby alkoholowej. Książka została napisana ponad 100 lat temu, a teorie w niej zawarte wciąż nie tracą na aktualności.... przejdź do książki »»»
Jestem Alkoholikiem () Jestem Alkoholikiem

autor: autor znany redakcji    rok pierwszego wydania:

Ta książka jest jak spowiedź. Przed innymi i przed samym sobą. Spowiedź i jednocześnie relacja z przeżyć, myśli, opinii, zachowań, reakcji autora. Ta opowieść wciąga i prawie namacalnie czuć wszystko to co opisuje. I mimo olbrzymiego ładunku indywidualności jest uniwersalna, dla wszystkich. Dla uzal... przejdź do książki »»»
Po drodze do trzeźwości () Po drodze do trzeźwości

autor: autor znany redakcji    rok pierwszego wydania:

"Mam na imię Robert, jestem alkoholikiem / Jestem alkoholikiem, mam na imię Robert. Dwa zdania, niby takie same, a znaczą dla mnie coś całkowicie innego. Dorosłem już do tego, by zrozumieć ich różnicę, by poznać, co skrywa się za pierwszym, a jak funkcjonuje drugie, jak łatwo wypowiadać jedno, a ja... przejdź do książki »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7] 

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka