Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Książki od najstarszych (rok)

[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

Jestem Alkoholikiem () Jestem Alkoholikiem

autor: autor znany redakcji    rok pierwszego wydania:

Ta książka jest jak spowiedź. Przed innymi i przed samym sobą. Spowiedź i jednocześnie relacja z przeżyć, myśli, opinii, zachowań, reakcji autora. Ta opowieść wciąga i prawie namacalnie czuć wszystko to co opisuje. I mimo olbrzymiego ładunku indywidualności jest uniwersalna, dla wszystkich. Dla uzal... przejdź do książki »»»
Po drodze do trzeźwości () Po drodze do trzeźwości

autor: autor znany redakcji    rok pierwszego wydania:

"Mam na imię Robert, jestem alkoholikiem / Jestem alkoholikiem, mam na imię Robert. Dwa zdania, niby takie same, a znaczą dla mnie coś całkowicie innego. Dorosłem już do tego, by zrozumieć ich różnicę, by poznać, co skrywa się za pierwszym, a jak funkcjonuje drugie, jak łatwo wypowiadać jedno, a ja... przejdź do książki »»»
Alkoholizm i antyalkoholizm - studyum krytyczne (1904) Alkoholizm i antyalkoholizm - studyum krytyczne

autor: Karol Klecki    rok pierwszego wydania: 1904

Książka autorstwa Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Karola Kleckiego opisująca środki profilaktyczne w leczeniu choroby alkoholowej. Książka została napisana ponad 100 lat temu, a teorie w niej zawarte wciąż nie tracą na aktualności.... przejdź do książki »»»
Anonimowi Alkoholicy (1939) Anonimowi Alkoholicy

autor: założyciele AA    rok pierwszego wydania: 1939

Wprowadzenie do pierwszego wydania (fragment). My, Anonimowi Alkoholicy, liczymy ponad 100 mężczyzn i kobiet, którzy zostali uzdrowieni z na pozór beznadziejnego stanu umysłu i ciała. Głównym celem tej książki jest dokładne pokazanie innym alkoholikom w jaki sposób ozdrowieliśmy. Mamy nadzieję, ze w... przejdź do książki »»»
Dwanaście kroków i dwanaście tradycji (1950) Dwanaście kroków i dwanaście tradycji

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1950

Niniejsza książka omawia "Dwanaście Kroków" i "Dwanaście Tradycji" Anonimowych Alkoholików. Przedstawia ona przyjęto powszechnie w AA interpretację zasad, dzięki którym członkowie AA powracają do zdrowia, oraz reguł, dzięki którym wspólnota może istnieć. Dwanaście kroków AA to zbiór zasad duchowych... przejdź do książki »»»
Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość (1957) Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1957

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie. W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie W... przejdź do książki »»»
Trzynasty stopień szczęścia (1962) Trzynasty stopień szczęścia

autor: Robert Tabus    rok pierwszego wydania: 1962

Fragmenty z książki: Billig i Sullivan: wysokie ambicje z małymi możliwościami osiągnięć, wzmożone odczuwanie własnych wewnętrznych trudności i niezdolność do stworzenia harmonijnego stosunku między samym sobą a rzeczywistością, dążenie do spełnienia życzeń wyolbrzymionych przez wyobraźnię, słaba... przejdź do książki »»»
Jak to widzi Bill (1967) Jak to widzi Bill

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1967

Przedmowa DRODZY PRZYJACIELE! Niniejszy tomik zawiera kilkaset wyjątków zaczerpniętych z naszej literatury, a dotyczących niemal wszystkich aspektów życia we Wspólnocie AA. Przedstawione tu fragmenty mogą posłużyć za materiał do indywidualnej refleksji, a także zainspirować twórcza wymianę poglądó... przejdź do książki »»»

Oceń ŁATWOŒĆ w grach video!

Lata patykiem pisane. Wspomnienia alkoholików (1972) Lata patykiem pisane. Wspomnienia alkoholików

autor: praca zbiorowa    rok pierwszego wydania: 1972

18 wspomnień ludzi, którym udało się wyzwolić z nałogu pijaństwa i takich, którzy właśnie do tego dążą. Teksty wybrano spośród 215 prac nadesłanych na konkurs "Człowiek silniejszy niż nałóg".... przejdź do książki »»»
Nie piję (1980) Nie piję

autor: Dick Selvig, Don Riley    rok pierwszego wydania: 1980

WSTĘP „Och, jakże moja dusza pragnie tego słodkiego napoju, przepojonego cudownością i mistycyzmem... ale choć wiem, że to czarodziejka podaje kielich i diabeł kryje się w lśniących kroplach, nie dbam o to...” Nadworny błazen Celem tej książki jest ukazanie alkoholikom, ich rodzinom i... przejdź do książki »»»

[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka