Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy od najstarszych (rok)

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

Pętla (1957) Pętla (1957)

reżyseria: Wojciech Has    scenografia: Wojciech Has, Marek Hłasko
produkcja: Polska    gatunek: dramat, psychologiczny

Kuba Kowalski jest alkoholikiem z kilkuletnim stażem. Związany jest z Krystyną, która stara się wyrwać go z nałogu. Akcja filmu rozpoczyna się rano. Krystyna odwiedza Kubę, ale zaraz musi wyjść i wróci dopiero pod wieczór, kiedy to wspólnie udadzą się do lekarza po "magiczne" tabletki na pijaństwo Kuby. Ten więc ma wie... przejdź do filmu »»»
Korkociąg (1971) Korkociąg (1971)

reżyseria: Marek Piwowski    scenografia: Marek Piwowski
produkcja: Polska    gatunek: dokumentalny, krótkometrażowy

Korkociąg to krótki film nakręcony w latach siedemdziesiątych. W ówczesnych latach propagandy, w jednej z kronik filmowych, polityk wychwala osiągnięcia w branży przemysłu spirytusowego, głównie skupiając się na produkcji, spożyciu i eksporcie. Wystąpienie to przeplata się ze scenami pacjentów w chronicznej fazie choro... przejdź do filmu »»»
Nie będę cię kochać (1973) Nie będę cię kochać (1973)

reżyseria: Janusz Nasfeter    scenografia: Janusz Nasfeter, Teresa Nasfeter
produkcja: Polska    gatunek: obyczajowy, psychologiczny

Akcja filmu rozgrywa się w małej miejscowości w Polsce w latach 70. Ukazane jest życie miasteczka - w małym centrum jest jedna restauracja wypełniona po brzegi pijącymi tubylcami. Główną bohaterką filmu jest nastoletnia Anka. Mieszka ona z rodzicami w domku na uboczu pod lasem. W rodzinie dziewczyny nie układa się najl... przejdź do filmu »»»
Od jutra nie piję (1975) Od jutra nie piję (1975)

reżyseria: Gerald T. Rogers    scenografia: Vernon E. Johnson, Andy Burd
produkcja: USA    gatunek: instruktażowy

Jest to typowy film instruktażowy o alkoholizmie - film posiada fabułę, ale narrator na bieżąco komentuje co dzieje się z bohaterami. Możemy w nim zaobserwować jak człowiek wpada w nałóg, co dzieje się z jego rodziną, pracą i współpracownikami. Steve - główny bohater filmu, ma żonę i nastoletnią córkę. Po ślubie zaczął... przejdź do filmu »»»
Kochankowie mojej mamy (1985) Kochankowie mojej mamy (1985)

reżyseria: Radosław Piwowarski    scenografia: Radosław PiwowarskiJanina Zającówna
produkcja: Polska    gatunek: obyczajowy, psychologiczny

Film ukazuje relację kobiety alkoholiczki i jej syna, nastoletniego Rafała, który przejmuje rolę głowy domu. Główna bohaterka - Krystyna - nadużywa alkoholi i środków uspokajających. Jest częstą bywalczynią nocnych lokali, gdzie stara się znaleźć mężczyznę do związku. W domu albo odsypia pijaństwo, albo robi awantury b... przejdź do filmu »»»
Zranione dusze (1986) Zranione dusze (1986)

reżyseria: Robert Greenwald    scenografia: Gregory Goodell
produkcja: USA    gatunek: dramat, obyczajowy

Obraz typowej amerykańskiej rodziny mieszkającej na przedmieściu w domku jednorodzinnym. Ojciec, matka, starsza córka, nastoletni syn i mały chłopiec. Wszystko byłoby modelowo gdyby nie to, że ojciec nadużywa alkoholu powodując patologię całej rodziny. Żona jest współuzależniona i głównie zajmuje się stwarzaniem komfor... przejdź do filmu »»»
Chwasty (1987) Chwasty (1987)

reżyseria: Hector Babenco    scenografia: William Kennedy
produkcja: USA    gatunek: dramat

Akcja filmu dzieje się w latach 30. w Nowym Jorku. Główny bohater - Francis Phelan - jest bezdomnym alkoholikiem włóczącym się po ulicach miasta ze swoją przyjaciółką Helen. Mężczyzna 22 lata temu upuścił swojego synka, niemowlaka wskutek czego dziecko zmarło. Od tego czasu obwinia się o śmierć syna, co w ostateczności... przejdź do filmu »»»
Czysty i trzeźwy (1988) Czysty i trzeźwy (1988)

reżyseria: Glenn Gordon Caron    scenografia: Tod Carroll
produkcja: USA    gatunek: dramat

34-letni Daryl budzi się rano w swoim mieszkaniu obok nagiej kobiety, którą poznał zeszłej nocy w barze. Jest skacowany po wczorajszym piciu i ćpaniu więc na dobry początek dnia wciąga działkę. Po chwili orientuje się, że dziewczyna się nie rusza - jest nieprzytomna albo martwa. Karetka zabiera dziewczynę a Daryl udaje... przejdź do filmu »»»

Nazywam się Bill W. (1989) Nazywam się Bill W. (1989)

reżyseria: Daniel Petrie    scenografia: William G. Borchert
produkcja: USA    gatunek: dramat

Film ukazuje prawdziwą historię powstawania wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Tytułowy Bill W. jest maklerem giełdowym, jednak praca na najniższym szczeblu kariery go nudzi. W czasie pracy myśli tylko o tym, żeby napić się w knajpie z kolegą. Cały czas snuje plany wzbogacenia się na giełdzie, które jednak słabo realiz... przejdź do filmu »»»
Mam na imię Kasia (1994) Mam na imię Kasia (1994)

reżyseria: Rod Hardy    scenografia: George Eckstein
produkcja: USA    gatunek: dramat

Kasia od jakiegoś czasu pije nadmiernie alkohol na czym cierpi cała jej rodzina. Mąż nie chce z nią sypiać, syn wstydzi się matki przed kolegami. Córka miała dosyć rodzinnej atmosfery i wyszła za mąż w wieku lat 19. Film rozpoczyna się od wyjścia rodzinnego do restauracji wraz z ich córką i jej mężem. Tam Kasia upija s... przejdź do filmu »»»

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka