Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy alfabetycznie

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

16 lat utopionych w alkoholu (2003) 16 lat utopionych w alkoholu (2003)

reżyseria: Richard Jobson    scenografia: Richard Jobson
produkcja: Wielka Brytania    gatunek: dramat, kryminał

Frankie jako młody chłopiec widział jak ojciec zdradza matkę z kochanką. To zdarzenie i późniejsze kłótnie rodziców w domu sprawiło, że chłopak już w bardzo młodym wieku spróbował alkoholu. Będąc już pełnoletnim mężczyzną Frankie, wraz z trójką przyjaciół, sieje postrach w mieście zaczepiając i bijąc ludzi na ulicach i... przejdź do filmu »»»
28 dni (2000) 28 dni (2000)

reżyseria: Betty Thomas    scenografia: Susannah Grant
produkcja: USA    gatunek: komedia, dramat

Gwen to młoda przebojowa dziewczyna. Związana jest ze swoim partnerem Jesperem, z którym często imprezuje w lokalach do późnych godzin nocnych. Pewnej soboty Gwen budzi się rano na kacu i z przerażeniem stwierdza, że zaspała na ślub siostry, na którym ma być druhną. Na ceremonię spóźnia się o godzinę. Na przyjęciu wese... przejdź do filmu »»»
Chwasty (1987) Chwasty (1987)

reżyseria: Hector Babenco    scenografia: William Kennedy
produkcja: USA    gatunek: dramat

Akcja filmu dzieje się w latach 30. w Nowym Jorku. Główny bohater - Francis Phelan - jest bezdomnym alkoholikiem włóczącym się po ulicach miasta ze swoją przyjaciółką Helen. Mężczyzna 22 lata temu upuścił swojego synka, niemowlaka wskutek czego dziecko zmarło. Od tego czasu obwinia się o śmierć syna, co w ostateczności... przejdź do filmu »»»
Czysty i trzeźwy (1988) Czysty i trzeźwy (1988)

reżyseria: Glenn Gordon Caron    scenografia: Tod Carroll
produkcja: USA    gatunek: dramat

34-letni Daryl budzi się rano w swoim mieszkaniu obok nagiej kobiety, którą poznał zeszłej nocy w barze. Jest skacowany po wczorajszym piciu i ćpaniu więc na dobry początek dnia wciąga działkę. Po chwili orientuje się, że dziewczyna się nie rusza - jest nieprzytomna albo martwa. Karetka zabiera dziewczynę a Daryl udaje... przejdź do filmu »»»
Ja, alkoholik (2003) Ja, alkoholik (2003)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: dokumentalny, serial

Serial dokumentalny, 15 odcinków po około 25 minut każdy. Obserwujemy życie kilkoro alkoholików, którzy zdecydowali się trzeźwieć i pójść na terapię zamkniętą w Zgierzu. Jerzy - narrator filmu - to starszy człowiek, weterynarz, jego żona straciła już nadzieję na normalne życie z nim. Zbyszek, 21-letni chłopak, bezdomny... przejdź do filmu »»»
Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994) Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994)

reżyseria: Luis Mandoki    scenografia: Ronald BassAl Franken
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Alice jest żoną i matką dwójki małych dziewczynek, pracuje w szkole jako nauczycielka. Jej mąż Michael jest pilotem samolotów pasażerskich i często nie ma go w domu. Alice od jakiegoś czasu nadużywa alkoholu na czym cierpią jej dzieci i relacje z mężem. Sytuacja zmienia się po tragicznym wypadku. Alice wróciwszy do dom... przejdź do filmu »»»
Kochankowie mojej mamy (1985) Kochankowie mojej mamy (1985)

reżyseria: Radosław Piwowarski    scenografia: Radosław PiwowarskiJanina Zającówna
produkcja: Polska    gatunek: obyczajowy, psychologiczny

Film ukazuje relację kobiety alkoholiczki i jej syna, nastoletniego Rafała, który przejmuje rolę głowy domu. Główna bohaterka - Krystyna - nadużywa alkoholi i środków uspokajających. Jest częstą bywalczynią nocnych lokali, gdzie stara się znaleźć mężczyznę do związku. W domu albo odsypia pijaństwo, albo robi awantury b... przejdź do filmu »»»
Korkociąg (1971) Korkociąg (1971)

reżyseria: Marek Piwowski    scenografia: Marek Piwowski
produkcja: Polska    gatunek: dokumentalny, krótkometrażowy

Korkociąg to krótki film nakręcony w latach siedemdziesiątych. W ówczesnych latach propagandy, w jednej z kronik filmowych, polityk wychwala osiągnięcia w branży przemysłu spirytusowego, głównie skupiając się na produkcji, spożyciu i eksporcie. Wystąpienie to przeplata się ze scenami pacjentów w chronicznej fazie choro... przejdź do filmu »»»

Lot (2012) Lot (2012)

reżyseria: Robert Zemeckis    scenografia: John Gatins
produkcja: USA    gatunek: dramat

Whip to doskonały pilot samolotów pasażerskich. Niestety jest on także uzależniony od alkoholu. Akcja filmu rozpoczyna się w sypialni, gdzie Whip razem ze stewardessą przygotowują się do lotu. Są oni wyczerpani kilkudniowym piciem, więc w celu dojścia do siebie wciągają po kresce i wychodzą do pracy. Lot odbywa się w f... przejdź do filmu »»»
Mam na imię Kasia (1994) Mam na imię Kasia (1994)

reżyseria: Rod Hardy    scenografia: George Eckstein
produkcja: USA    gatunek: dramat

Kasia od jakiegoś czasu pije nadmiernie alkohol na czym cierpi cała jej rodzina. Mąż nie chce z nią sypiać, syn wstydzi się matki przed kolegami. Córka miała dosyć rodzinnej atmosfery i wyszła za mąż w wieku lat 19. Film rozpoczyna się od wyjścia rodzinnego do restauracji wraz z ich córką i jej mężem. Tam Kasia upija s... przejdź do filmu »»»

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka