Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
Lot (2012)
 Lot
tytuł oryginalny
Flight

reżyseria
Robert Zemeckis

produkcja
USA

czas trwania
138 min

rok / data premiery
2012 / 14 października 2012

scenariusz
John Gatins

gatunek
dramat

język filmu
angielski

obsada
Denzel Washington, Don Cheadle, Kelly Reilly, John Goodman, Bruce Greenwood, Melissa Leo, Brian Geraghty, Tamara Tunie, Nadine Velazquez, Peter Gerety, Garcelle Beauvais, Carter Cabassa, Adam C. Edwards, Charlie E. Schmidt, Will Sherrod

opis filmu
Whip to doskonały pilot samolotów pasażerskich. Niestety jest on także uzależniony od alkoholu. Akcja filmu rozpoczyna się w sypialni, gdzie Whip razem ze stewardessą przygotowują się do lotu. Są oni wyczerpani kilkudniowym piciem, więc w celu dojścia do siebie wciągają po kresce i wychodzą do pracy. Lot odbywa się w fatalnych warunkach, dodatkowo samolot jest uszkodzony, wskutek czego na wysokości dochodzi do awarii i maszyna pikuje w dół z setką ludźmi na pokładzie. Głównemu bohaterowi, mimo beznadziejnej sytuacji, udaje się wyprostować lot i bezpiecznie wylądować na polu. Doskonały pilot zostałby z pewnością ogłoszony bohaterem narodowym gdyby nie to, że podczas pilotażu był on pijany. Whip próbuje wykręcić się z odpowiedzialności karnej przy pomocy przyjaciół i adwokata.

alkoholizm ukazany w filmie
Film ukazuje picie głównego bohatera pomimo odpowiedzialności jaka na nim spoczywa. Wypiera się swojego alkoholizmu choć wszyscy najbliżsi zwracają mu uwagę na jego picie. Jest też ukazany amerykański miting AA.

 Kadry z filmu
Kadr z filmu LotKadr z filmu Lot
Kadr z filmu LotKadr z filmu Lot
Kadr z filmu LotKadr z filmu Lot
 Komentarze
2014-03-26 07:06:43
Gosia
Początek filmu sugeruje, że zapowiada się na film typowo sensacyjny, ale potem się uspokaja akcja i jest to film całkowicie o uzależnieniu. Polecam, bo film naprawdę dobry.

2018-02-17 19:31:17
Joanka
Jestem pod wrażeniem tego filmu. Doskonale pokazane jak trudno przyznać się przed sobą że jest się uzależnionym i że nie da rady poradzić sobie samemu!

 Dodaj komentarz
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolica Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka