Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy od najnowszych (rok)

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

Pod Mocnym Aniołem (2014) Pod Mocnym Aniołem (2014)

reżyseria: Wojciech Smarzowski    scenografia: Wojciech Smarzowski
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Film Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem” to adaptacja powieści Jerzego Pilcha. Główny bohater jest pisarzem, właśnie wydał swoją książkę, jest zapraszany do programów telewizyjnych, gdzie udziela wywiadów. Poznaje na ulicy młodą dziewczynę, w której się zakochuje i pragnie spędzić z nią resztę życia. Jerzy j... przejdź do filmu »»»
Lot (2012) Lot (2012)

reżyseria: Robert Zemeckis    scenografia: John Gatins
produkcja: USA    gatunek: dramat

Whip to doskonały pilot samolotów pasażerskich. Niestety jest on także uzależniony od alkoholu. Akcja filmu rozpoczyna się w sypialni, gdzie Whip razem ze stewardessą przygotowują się do lotu. Są oni wyczerpani kilkudniowym piciem, więc w celu dojścia do siebie wciągają po kresce i wychodzą do pracy. Lot odbywa się w f... przejdź do filmu »»»
Wyjść na prostą (2012) Wyjść na prostą (2012)

reżyseria: James Ponsoldt    scenografia: Susan BurkeJames Ponsoldt
produkcja: USA    gatunek: dramat

Kate to młoda nauczycielka pracująca z małymi dziećmi. Mieszka ze swoim mężem Charlim, z którym często piją alkohol i prowadzą rozrywkowe życie. Pewnego dnia Kate wstaje rano skacowana i musi pójść do pracy. W domu wypija nieco na klina, przed szkołą w samochodzie także. W pracy jest już całkowicie "wyluzowana" i z wer... przejdź do filmu »»»
Szalone serce (2009) Szalone serce (2009)

reżyseria: Scott Cooper    scenografia: Scott Cooper
produkcja: USA    gatunek: muzyczny, melodramat

Bad Blake to podstarzały muzyk country. Bazując na sławie, którą zdobył wiele lat temu, przemieszcza się po Ameryce dając koncerty w małych mieścinach - w knajpach i kręgielniach. Od dłuższego czasu nie napisał nowej piosenki, ma też problemy finansowe. Od barmanów i sprzedawców w tychże małych miasteczkach próbuje wył... przejdź do filmu »»»
Po jednym na drogę (2009) Po jednym na drogę (2009)

reżyseria: Philippe Godeau    scenografia: Philippe GodeauAgnès de Sacy
produkcja: Francja    gatunek: dramat

Film na podstawie autobiograficznej powieści dziennikarza i szefa biura prasowego Hervé Chabaliera. Główny bohater decyduje się na terapię zamkniętą w malowniczym francuskim miasteczku. Tam poznaje przyjaciół – innych uczestników zajęć. Wśród nich Pierre, z którym dzieli pokój i się zaprzyjaźnia. Do ośrodka przyj... przejdź do filmu »»»
Wszystko będzie dobrze (2007) Wszystko będzie dobrze (2007)

reżyseria: Tomasz Wiszniewski    scenografia: Robert BrutterTomasz WiszniewskiRafał Szamburski
produkcja: Polska    gatunek: dramat, obyczajowy

Paweł to nastoletni chłopak mieszkający ze swoją śmiertelnie chorą matką oraz upośledzonym bratem. Ich ojciec zapił się na śmierć. Chłopak bardzo dobrze biega i codziennie trenuje pod okiem trenera - Andrzeja, alkoholika. Pewnego dnia Paweł postanawia złożyć obietnicę Matce Boskiej. Przyrzeka, że dobiegnie z Gdańska, g... przejdź do filmu »»»
Urwany film (2007) Urwany film (2007)

reżyseria: David Wu    scenografia: Matt Dorff
produkcja: USA    gatunek: dramat

Jessie to młoda „grzeczna” dziewczyna. Mieszka z matką i siostrą, prowadzi zdrowy tryb życia, codziennie biega wiele kilometrów utrzymując kondycję. W tym roku zacząć studia na uniwersytecie. Tam poznaje Shannę, która lubi imprezować. Dziewczyny zaprzyjaźniają się i wspólnie zaliczają mocno zakrapiane alkoh... przejdź do filmu »»»
Mokra robota (2007) Mokra robota (2007)

reżyseria: John Dahl    scenografia: Stephen McFeely, Christopher Markus
produkcja: USA    gatunek: komedia, akcja

Film "Mokra robota" to zabawna komedia z polskim akcentem. Frank - główny bohater filmu - to płatny zabójca działający w polskiej mafii w Stanach Zjednoczonych. W związku z próbą przejęcia terenów przez irlandzką mafię Frank otrzymuje zadanie wyeliminowanie bossa mafii irlandzkiej. Przed akcją upija się, na miejscu pla... przejdź do filmu »»»

Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006) Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)

reżyseria: Marek Koterski    scenografia: Marek Koterski
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Film ukazuje historię życia Adama Miałczyńskiego od jego dzieciństwa po wiek podeszły. Już jako kilkuletni chłopiec napił się przypadkowo alkoholu na imprezie rodzinnej - potem było już tylko gorzej. Po ukończeniu studiów Adam pisze doktorat. W tym czasie poznaje dziewczynę i oświadcza się jej. Wkrótce pojawia się dzie... przejdź do filmu »»»
Szczur w koronie (2005) Szczur w koronie (2005)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: krótkometrażowy, dokumentalny

Film jest oddzielnym epizodem serii "Ja, alkoholik" w reżyserii Jacka Bławuta. Skupia się głównie na postaci Michała - jednego z bohaterów serialu. Michał to trzydziestoletni, inteligentny chłopak, pijący już od lat szkolnych. Mieszkał z dziadkami, którzy jednak zmarli. Po śmierci opiekunów chłopak rozpił się na dobre... przejdź do filmu »»»

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka