Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy ostatnio dodane

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

Chwasty (1987) Chwasty (1987)

reżyseria: Hector Babenco    scenografia: William Kennedy
produkcja: USA    gatunek: dramat

Akcja filmu dzieje się w latach 30. w Nowym Jorku. Główny bohater - Francis Phelan - jest bezdomnym alkoholikiem włóczącym się po ulicach miasta ze swoją przyjaciółką Helen. Mężczyzna 22 lata temu upuścił swojego synka, niemowlaka wskutek czego dziecko zmarło. Od tego czasu obwinia się o śmierć syna, co w ostateczności... przejdź do filmu »»»
Wszystko będzie dobrze (2007) Wszystko będzie dobrze (2007)

reżyseria: Tomasz Wiszniewski    scenografia: Robert BrutterTomasz WiszniewskiRafał Szamburski
produkcja: Polska    gatunek: dramat, obyczajowy

Paweł to nastoletni chłopak mieszkający ze swoją śmiertelnie chorą matką oraz upośledzonym bratem. Ich ojciec zapił się na śmierć. Chłopak bardzo dobrze biega i codziennie trenuje pod okiem trenera - Andrzeja, alkoholika. Pewnego dnia Paweł postanawia złożyć obietnicę Matce Boskiej. Przyrzeka, że dobiegnie z Gdańska, g... przejdź do filmu »»»
Kochankowie mojej mamy (1985) Kochankowie mojej mamy (1985)

reżyseria: Radosław Piwowarski    scenografia: Radosław PiwowarskiJanina Zającówna
produkcja: Polska    gatunek: obyczajowy, psychologiczny

Film ukazuje relację kobiety alkoholiczki i jej syna, nastoletniego Rafała, który przejmuje rolę głowy domu. Główna bohaterka - Krystyna - nadużywa alkoholi i środków uspokajających. Jest częstą bywalczynią nocnych lokali, gdzie stara się znaleźć mężczyznę do związku. W domu albo odsypia pijaństwo, albo robi awantury b... przejdź do filmu »»»
Szalone serce (2009) Szalone serce (2009)

reżyseria: Scott Cooper    scenografia: Scott Cooper
produkcja: USA    gatunek: muzyczny, melodramat

Bad Blake to podstarzały muzyk country. Bazując na sławie, którą zdobył wiele lat temu, przemieszcza się po Ameryce dając koncerty w małych mieścinach - w knajpach i kręgielniach. Od dłuższego czasu nie napisał nowej piosenki, ma też problemy finansowe. Od barmanów i sprzedawców w tychże małych miasteczkach próbuje wył... przejdź do filmu »»»
Lot (2012) Lot (2012)

reżyseria: Robert Zemeckis    scenografia: John Gatins
produkcja: USA    gatunek: dramat

Whip to doskonały pilot samolotów pasażerskich. Niestety jest on także uzależniony od alkoholu. Akcja filmu rozpoczyna się w sypialni, gdzie Whip razem ze stewardessą przygotowują się do lotu. Są oni wyczerpani kilkudniowym piciem, więc w celu dojścia do siebie wciągają po kresce i wychodzą do pracy. Lot odbywa się w f... przejdź do filmu »»»
16 lat utopionych w alkoholu (2003) 16 lat utopionych w alkoholu (2003)

reżyseria: Richard Jobson    scenografia: Richard Jobson
produkcja: Wielka Brytania    gatunek: dramat, kryminał

Frankie jako młody chłopiec widział jak ojciec zdradza matkę z kochanką. To zdarzenie i późniejsze kłótnie rodziców w domu sprawiło, że chłopak już w bardzo młodym wieku spróbował alkoholu. Będąc już pełnoletnim mężczyzną Frankie, wraz z trójką przyjaciół, sieje postrach w mieście zaczepiając i bijąc ludzi na ulicach i... przejdź do filmu »»»
Korkociąg (1971) Korkociąg (1971)

reżyseria: Marek Piwowski    scenografia: Marek Piwowski
produkcja: Polska    gatunek: dokumentalny, krótkometrażowy

Korkociąg to krótki film nakręcony w latach siedemdziesiątych. W ówczesnych latach propagandy, w jednej z kronik filmowych, polityk wychwala osiągnięcia w branży przemysłu spirytusowego, głównie skupiając się na produkcji, spożyciu i eksporcie. Wystąpienie to przeplata się ze scenami pacjentów w chronicznej fazie choro... przejdź do filmu »»»
Nie będę cię kochać (1973) Nie będę cię kochać (1973)

reżyseria: Janusz Nasfeter    scenografia: Janusz Nasfeter, Teresa Nasfeter
produkcja: Polska    gatunek: obyczajowy, psychologiczny

Akcja filmu rozgrywa się w małej miejscowości w Polsce w latach 70. Ukazane jest życie miasteczka - w małym centrum jest jedna restauracja wypełniona po brzegi pijącymi tubylcami. Główną bohaterką filmu jest nastoletnia Anka. Mieszka ona z rodzicami w domku na uboczu pod lasem. W rodzinie dziewczyny nie układa się najl... przejdź do filmu »»»

Oceń ŁATWOŒĆ w grach video!

Mokra robota (2007) Mokra robota (2007)

reżyseria: John Dahl    scenografia: Stephen McFeely, Christopher Markus
produkcja: USA    gatunek: komedia, akcja

Film "Mokra robota" to zabawna komedia z polskim akcentem. Frank - główny bohater filmu - to płatny zabójca działający w polskiej mafii w Stanach Zjednoczonych. W związku z próbą przejęcia terenów przez irlandzką mafię Frank otrzymuje zadanie wyeliminowanie bossa mafii irlandzkiej. Przed akcją upija się, na miejscu pla... przejdź do filmu »»»
Urwany film (2007) Urwany film (2007)

reżyseria: David Wu    scenografia: Matt Dorff
produkcja: USA    gatunek: dramat

Jessie to młoda „grzeczna” dziewczyna. Mieszka z matką i siostrą, prowadzi zdrowy tryb życia, codziennie biega wiele kilometrów utrzymując kondycję. W tym roku zacząć studia na uniwersytecie. Tam poznaje Shannę, która lubi imprezować. Dziewczyny zaprzyjaźniają się i wspólnie zaliczają mocno zakrapiane alkoh... przejdź do filmu »»»

[1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka