Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
Czysty i trzeźwy (1988)
 Czysty i trzeźwy
tytuł oryginalny
Clean and Sober

reżyseria
Glenn Gordon Caron

produkcja
USA

czas trwania
124 min

rok / data premiery
1988 / 6 marca 2014

scenariusz
Tod Carroll

gatunek
dramat

język filmu
angielski

obsada
Michael Keaton, Kathy Baker, Morgan Freeman, Tate Donovan, Henry Judd Baker, Claudia Christian, J. David Krassner, Dakin Matthews, Mary Catherine Martin, Patricia Quinn, Terri Hanauer, David A. Kimball, Veronica Redd, Sharie Doolittle, Sharon Medearis

opis filmu
34-letni Daryl budzi się rano w swoim mieszkaniu obok nagiej kobiety, którą poznał zeszłej nocy w barze. Jest skacowany po wczorajszym piciu i ćpaniu więc na dobry początek dnia wciąga działkę. Po chwili orientuje się, że dziewczyna się nie rusza - jest nieprzytomna albo martwa. Karetka zabiera dziewczynę a Daryl udaje się do biura firmy, w której pracuje. Dowiadujemy się, że nielegalnie pożyczył firmowe pieniądze - 80 tys. dolarów, w celu szybkiego wzbogacenia się na giełdzie. Niestety zakupione akcje straciły na wartości i Daryl pozostał z wielotysięcznymi długami oraz problemem z nieznajomą, która jest w śpiączce w szpitalu. Postanawia "zniknąć" na jakiś czas z życia publicznego. W tym celu udaje się do ośrodka zamkniętego leczenia alkoholizmu. Tam usilnie stara się przekonać personel, że jest on alkoholikiem i narkomanem i prosi o przyjęcie na terapię.

alkoholizm ukazany w filmie
W filmie widzimy nieodpowiedzialne życie i decyzje alkoholika. Następnie obserwujemy bohatera na terapii zamkniętej. Film ukazuje też związek uczuciowy pomiędzy uczestnikami terapii. Jest też spory wątek AA oraz związanego z nim sponsoringu.

 Kadry z filmu
Kadr z filmu Czysty i trzeźwyKadr z filmu Czysty i trzeźwy
Kadr z filmu Czysty i trzeźwyKadr z filmu Czysty i trzeźwy
Kadr z filmu Czysty i trzeźwyKadr z filmu Czysty i trzeźwy
 Komentarze
2014-03-15 09:13:45
Alkoh
Fajny film w sumie, całkowicie poświęcony terapii i alkoholizmowi, a jakiś taki nieznany, rzadko na forach się go wymienia. Polecam zobaczyć, bo jest dostępny z lektorem PL.

 Dodaj komentarz
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolica Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka