Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
Od jutra nie piję (1975)
 Od jutra nie piję
tytuł oryginalny
I'll quit tomorrow

reżyseria
Gerald T. Rogers

produkcja
USA

czas trwania
80 min

rok / data premiery
1975 / 10 stycznia 1975

scenariusz
Vernon E. Johnson, Andy Burd

gatunek
instruktażowy

język filmu
angielski

obsada
Ron Claussen, Ann Eggert, Mary Beth Brady, Joe Greco, Robert Gerringer, Lois Lynn, Steve Claussen, Holly Owen, Brad Saunders, Jimmy Whig, Tom Erhart

opis filmu
Jest to typowy film instruktażowy o alkoholizmie - film posiada fabułę, ale narrator na bieżąco komentuje co dzieje się z bohaterami. Możemy w nim zaobserwować jak człowiek wpada w nałóg, co dzieje się z jego rodziną, pracą i współpracownikami. Steve - główny bohater filmu, ma żonę i nastoletnią córkę. Po ślubie zaczął pić towarzysko jak większość ludzi, jego żona zresztą towarzyszy mu w imprezach z alkoholem. Ich życie układa się bardzo dobrze, ale Steve pije coraz więcej i zaczyna zachowywać się skandalicznie na przyjęciach wprowadzając żonę w zakłopotanie i wstyd. Choć rodzina zwraca mu uwagę ten pije coraz więcej i coraz częściej przychodzi do domu pijany. W końcu zaczyna mieć kłopoty w pracy, nie można na nim polegać, ma częste nieobecności, jest niedysponowany. Kłótnie z rodziną i problemy w pracy nasilają się do tego stopnia, że jego najbliżsi postanawiają ratować go od postępującej choroby alkoholizmu.

alkoholizm ukazany w filmie
W filmie widzimy postęp choroby alkoholowej od samych początków, czyli picia towarzyskiego, aż do fazy krytycznej, gdzie jakość życia mężczyzny drastycznie spada. Obserwujemy wiele mechanizmów choroby, niejednokrotne obiecywania rodzinie i sobie o zaprzestaniu picia. Jest ukazana interwencja. Widzimy też Steva na terapii grupowej i jego życie po zaprzestaniu picia.

inne tytuły
Ab morgen ist Schluss

 Kadry z filmu
Kadr z filmu Od jutra nie pijęKadr z filmu Od jutra nie piję
Kadr z filmu Od jutra nie pijęKadr z filmu Od jutra nie piję
Kadr z filmu Od jutra nie pijęKadr z filmu Od jutra nie piję
 Komentarze
2016-12-02 13:36:08
uczestnik kursu
Znam ten film. W wielu polskich rodzinach problem ten istnieje i dotyczy tak mężczyzn jak i kobiet. W życiu bywa i tak,że kobiety pijące imają się wobec najbliższych jeszcze drastyczniejszych metod do agresji i szantażu seksualnego włącznie. Ten film bardzo polecam wszystkim bo okazuje się,że nasza wiedza o alkoholizmie jest bardzo mała.

 Dodaj komentarz
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolica Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka