Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Książki od najstarszych (rok)

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

Początek drogi (1992) Początek drogi

autor: Ewa Woydyłło    rok pierwszego wydania: 1992

Zbiór dwunastu wykładów stanowiących integralną część programu terapeutycznego opartego na połączeniu gruntownej edukacji o chorobie alkoholowej z terapią grupową i elementami psychoterapii indywidualnej oraz na jak najszybszym aktywnym włączeniu się do uczestnictwa we wspólnocie Anonimowych Alkohol... przejdź do książki »»»
Zgoda na siebie (1993) Zgoda na siebie

autor: Ewa Woydyłło    rok pierwszego wydania: 1993

"Dlaczego jestem zadowolony?" - powtórzył chłopczyk z łotrowskim uśmiechem. "Bo domyślam się, że skoro tyle tu końskiego g...., to gdzieś MUSI być też i konik. I pani na pewno pozwoli mi się przejechać".... przejdź do książki »»»
Wspólnota Anonimowych Alkoholików (1993) Wspólnota Anonimowych Alkoholików

autor: Maria Gordon, Tadeusz Kolarczyk    rok pierwszego wydania: 1993

SPIS TREŚCI CZĘŚĆ I - CHARAKTERYSTYKA WSPÓLNOTY ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW Wprowadzenie Informacje historyczne o Anonimowych Alkoholikach Anonimowi Alkoholicy w Polsce Anonimowi Alkoholicy w zakładach penitencjarnych Cele działalności Anonimowych Alkoholików Formy i metody działalności Anonimowy... przejdź do książki »»»
Leczenie uzależnionego umysłu (1995) Leczenie uzależnionego umysłu

autor: Lee Jampolsky    rok pierwszego wydania: 1995

Skłonność do uzależnień tkwi w nas równie mocno jak umiłowanie wolności. Większość ludzi jest mniej lub bardziej uzależniona od używek, od telewizji, od seksu, od rodziny, od pracy, od pozycji społecznej, wreszcie od obrazu własnej osoby. Tragedią narkomanów i alkoholików jest to, że znaleźli się w... przejdź do książki »»»
Moje życie musiało poczekać (1995) Moje życie musiało poczekać

autor: Christa Jänicke    rok pierwszego wydania: 1995

"Mam na imię Christa. Jestem alkoholiczką". Tak zaczyna się bardzo poruszająca książka, która jest osobistym zapisem drogi do trzeźwości. Autorka podejmuje ryzyko, by pisać w swoim imieniu, choć wymusiło to na niej konieczność zwierzania się z takich przeżyć i odczuć, o jakich obcym ludziom zazw... przejdź do książki »»»
Życie w trzeźwości (1996) Życie w trzeźwości

autor: literatura AA    rok pierwszego wydania: 1996

Książka niniejsza nie zawiera planu wyzdrowienia z alkoholizmu. Mówimy w niej jedynie o niektórych sposobach, jakie stosujemy, żeby żyć bez picia. Nasze picie wiązało się z wieloma przyzwyczajeniami - większymi i mniejszymi. Były to zarówno nawyki w myśleniu czy sposobie odczuwania, w zachowaniu, w... przejdź do książki »»»
Błaganie o mit (1997) Błaganie o mit

autor: Rollo May    rok pierwszego wydania: 1997

Prawie codziennie w poradniach psychoterapeutycznych zdarza się, że pacjent przywołując jakąś osobę, zdarzenie czy uczucie, zupełnie nieoczekiwanie odnajduje ogniwo łączące jego życie z trwałymi mitami naszej kultury. Mit staje się lustrem, w którym pacjent może ujrzeć źródło swego bólu i zaburzeń s... przejdź do książki »»»
Aby wybaczyć (1998) Aby wybaczyć

autor: Ewa Woydyłło    rok pierwszego wydania: 1998

Książka ta nie pretenduje do roli wyroczni ani kompendium; nie powstała pod wpływem teoretycznych koncepcji choroby, lecz pod naciskiem praktycznych potrzeb. Jest niemal dosłownym zapisem omówień i wyjaśnień udzielanych w odpowiedzi na pytania uczestników czwartkowych grup rodzinnych. [tekst ze str... przejdź do książki »»»

Single player space game

Wakacje Rachel (1998) Wakacje Rachel

autor: Marian Keyes    rok pierwszego wydania: 1998

Rachel Walsh żyje zbyt szybko i w końcu nie wytrzymuje narzuconego sobie tempa. Manhattan to niebezpieczne miejsce dla młodej Irlandki ze skłonnością do uzależnień. W rezultacie Rachel ląduje na oddziale intensywnej terapii, traci pracę i ukochanego mężczyznę. Kiedy troskliwa rodzina ściąga ją do do... przejdź do książki »»»
Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką (1999) Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką

autor: Marina Rowan    rok pierwszego wydania: 1999

Jest to opowieść o F-10. To nie bohater science fiction. To medyczny symbol coraz częściej spotykany na drukach L-4, symbol choroby, która stała się plagą dwudziestego wieku i na którą cierpi co siódmy obywatel naszej planety. Choroba ta nosi nazwę: zespół uzależnienia od alkoholu, inaczej - alkohol... przejdź do książki »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka