Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
Codzienne refleksje ()
Codzienne refleksje
tytuł oryginalny
Daily reflections

autor
literatura AA

rok pierwszego wydania
1990

opis
Pozycja literatury AA. Tomik krótkich refleksji na każdy dzień roku. Do nabycia na stronie wspólnoty AA.

tekst z okładki
SŁOWO WSTĘPNE
Pomysł na ten tomik zrodził się w wyniku Akcji Doradczej Konferencji Służb Ogólnych, która odbyła się w roku 1987; spełnia on od dawna odczuwana we Wspólnocie potrzebę posiadania zbioru refleksji obejmujących okres całego roku kalendarzowego - dzień po dniu.
Każda refleksja poprzedzona jest umieszczonym u góry stronicy cytatem z Anonimowych Alkoholików, Dwunastu Kroków i Dwunastu Tradycji, Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość, Jak to widzi Bill i The Best of Bill (wypowiedzi Billa W.), cytatem z Dra. Boba i weteranów (wypowiedzi dra. Boba) lub cytatem z innych pozycji literatury zatwierdzonej przez Konferencję AA.
Następujące po cytatach refleksje są dziełem poszczególnych uczestników AA i każda z nich dotyczy kwestii poruszonej w danym cytacie. W odpowiedzi na prośbę skierowaną do wszystkich uczestników AA nadeszło 1300 tekstów. Autorzy zamieszczonych tu refleksji nie są profesjonalnymi pisarzami i nie przemawiają oczywiście W imieniu Wspólnoty jako całości, a jedynie w swoim własnym - jako uczestnicy AA zwracający się na piśmie do innych uczestników AA.
W efekcie, książeczka niniejsza skupia się na naszych Trzech Legatach Zdrowienia, Jedności i Służby i pozostaje W zgodzie z naszą Preambułą, która głosi, że "AA nie jest związane z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją ani instytucją".
We wstępie do Jak to widzi Bill Bill W. wyraził nadzieję, że jego pisma "mogą posłużyć za materiał do indywidualnej refleksji, a także zainspirować twórczą wymianę poglądów W grupie; być może przyczynią się też do szerszego zainteresowania całym naszym dorobkiem literackim". W naszym odczuciu, słowa te to najodpowiedniejsze wprowadzenie do niniejszego tomiku.
 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Dodaj swój w formularzu poniżej...

 Dodaj komentarz
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolica Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka