Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
Trzynasty stopień szczęścia ()
Trzynasty stopień szczęścia
tytuł oryginalny
Trzynasty stopień szczęścia

autor
Robert Tabus

rok pierwszego wydania
1962

opis
Wspomnienia alkoholika z kuracji odwykowej.

tekst z okładki
Fragmenty z książki:

Billig i Sullivan: wysokie ambicje z małymi możliwościami osiągnięć, wzmożone odczuwanie własnych wewnętrznych trudności i niezdolność do stworzenia harmonijnego stosunku między samym sobą a rzeczywistością, dążenie do spełnienia życzeń wyolbrzymionych przez wyobraźnię, słaba zdolność opanowania się, niedostateczna równowaga, małe możliwości kontrolowania wahań nastroju, brak zdolności skupienia się, skłonność do hipochondrii...

Selinger i Crafforde: ambicja i potrzeba wypowiedzenia się połączone z wyraźnym brakiem wytrwałości i uchylaniem się od odpowiedzialności, przewrażliwienie i cechy paranoidalne, niezdolność współżycia z ludźmi, zbyt silne i gwałtowne napięcie emocjonalne, skłonność do rozpieszczania samego siebie z brakiem wytrzymałości na przykre stany uczuciowe, nierozsądne żądanie szczęścia, podnieceń itd.

Halpern: emocjonalne niedopasowanie do życia, niezdolność zajęcia rzeczowej postawy w wewnętrznych konfliktach, co uniemożliwia jakiekolwiek ich wyrównanie.

Roschach, Charlotte Büchler i D. Leferre: znaczny niepokój, złe samopoczucie połączone z niskim progiem tolerancji na napięcie psychiczne. Stwarza to potrzebę szukania zewnętrznych sposobów rozładowania, potrzebę o dużej sile popędowej, którą zaspokajają przeżycia pod wpływem alkoholu. Skłonność do alkoholizmu ujawnia się zwykle w młodości, gdy człowiek zetknie się z wymaganiami życia i koniecznością ponoszenia odpowiedzialności.
 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Dodaj swój w formularzu poniżej...

 Dodaj komentarz
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolica Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka