Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
Nie piję ()
Nie piję
tytuł oryginalny
High and Dry

autor
Dick Selvig, Don Riley

rok pierwszego wydania
1980

opis
Pełny tytuł książki - Nie piję: poradnik dla alkoholików, ich rodzin, przyjaciół i bliskich.

tekst z okładki
WSTĘP
„Och, jakże moja dusza pragnie tego słodkiego napoju, przepojonego cudownością i mistycyzmem... ale choć wiem, że to czarodziejka podaje kielich i diabeł kryje się w lśniących kroplach, nie dbam o to...”
Nadworny błazen
Celem tej książki jest ukazanie alkoholikom, ich rodzinom i przyjaciołom tajników i krętych dróg alkoholizmu.
Dick Selvig ma po temu wszelkie kwalifikacje. Dwadzieścia trzy lata swego życia poświęcił badaniom i leczeniu ciężkiej choroby znanej jako alkoholizm.
Brał on udział — i nadal bierze — w leczeniu przeszło dwudziestu tysięcy alkoholików, z których wielu wróciło do zdrowia. Nie ma drugiego człowieka, który osiągnąłby taki rekord długotrwałej pracy w tego rodzaju służbie.
Selvig, wyleczony alkoholik, należy teraz do zespołu Fountain Lake Treatment Center w Albert Lea, w stanie Minnesota, skąd śle przesłanie miłości, zrozumienia i tolerancji do alkoholików całego świata. Leczył ich zarówno w Londynie, Paryżu, Vancouverze, jak i w Los Angeles, Nowym Jorku, Meksyku, Panamie i Miami; leczył wielkomiejskich nędzarzy, idoli sportu, młodzież i prezesów wielkich koncernów. Rocznie przejeżdża on ponad 70 000 kilometrów wygłaszając na ten temat odczyty i prowadząc seminaria.
W swej pierwszej książce Selvig, bez osłonek mówiąc o skrywanej od wieków prawdzie o alkoholizmie, stwierdza: „Wielkie cywilizacje usuwały poza swój nawias zarówno trędowatych, jak i alkoholików. Niektóre społeczności skazywały ich nawet na karę śmierci. Najwyższy czas zrozumieć, czym jest naprawdę alkoholizm: straszliwą, wyniszczającą i zabijającą człowieka chorobą, którą jednak można kontrolować i skutecznie zwalczać”.
Książka przeznaczona jest nie tylko dla alkoholików, ale również dla ich rodzin, bliskich, przyjaciół, pracodawców, nauczycieli, zwierzchników, podwładnych, słowem dla całego społeczeństwa. Jej celem jest sprecyzowanie choroby i jej implikacji w sposób zrozumiały dla laika. Daje ona nadzieję tym, którzy z nią walczą, i tym, na których oddziaływa postępowanie alkoholika.
 Komentarze
2015-02-04 13:04:08
BOGDAN KOWAL
Rewelacja powinna być o obowiązkowa na maturze

2015-02-04 13:06:54
BOGDAN KOWAL
Najlepsza książka dla WSZYSTKICH POLECAM BOGDAN KOWAL

2021-12-06 20:34:08
brak podpisu
Można gdzieś ją kupic

 Dodaj komentarz
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolica Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka