Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
Tylko strach (1994)
 Tylko strach
tytuł oryginalny
Tylko strach

reżyseria
Barbara Sass

produkcja
Polska

czas trwania
90 min

rok / data premiery
1994 / 28 marca 1994

scenariusz
Barbara Sass

gatunek
dramat

język filmu
polski

obsada
Anna Dymna, Dorota Segda, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Cezary Pazura, Dorota Pomykała, Krzysztof Janczak, Katarzyna Bargiełowska, Krzysztof Jarosz, Barbara Brylska, Andrzej Blumenfeld, Katarzyna Dowbor, Ryszard Radwański

opis filmu
Akcja filmu zaczyna się ukazaniem głośnej imprezy z tańcami. Prędko okazuje się, że to nie pijacka balanga, tylko grupa niepijących alkoholików świętuje pierwszy rok trzeźwości koleżanki Katarzyny. Główna bohaterka - Kasia - jest dziennikarką, kobietą w średnim wieku. Po dramatycznych przejściach związanych z nadużywaniem alkoholu znalazła grupę samopomocową niepijących alkoholików i jest trzeźwa już od roku. Jej chłopak Tomek obiecał, że po roku jej trzeźwości przeprowadzi się do Kasi i rozpoczną wspólne życie. Katarzyna podejrzewa swojego chłopaka o romans, w dodatku wróciła w pracy w roli prezenterki telewizyjnej. Dostała także zadanie zaopiekowania się "świeżą" alkoholiczką Bożeną. Wszystkie te zdarzenia powodują wielkie napięcie i niepokój w życiu bohaterki.

alkoholizm ukazany w filmie
W filmie widzimy grupę samopomocową niepijących alkoholików. Nie są to jednak klasyczne mitingi AA. Obserwujemy też trzeźwe życie głównej bohaterki oraz jej upadek i skandaliczne zachowanie po powrocie do picia.

 Kadry z filmu
Kadr z filmu Tylko strachKadr z filmu Tylko strach
Kadr z filmu Tylko strachKadr z filmu Tylko strach
Kadr z filmu Tylko strachKadr z filmu Tylko strach
 Komentarze
2014-03-23 22:35:18
Roman
Już wielokrotnie oglądałem ten film. Świetny polski klimat. Rola dymnej też wspaniała. Jeszcze na pewno nie raz sobie ten film przypomnę.

2015-03-30 22:03:02
Cecylia
Myślę, że pięknie film się kończy. Tytułowy strach to jest strach przed samotnością, przed odrzuceniem i nieporadzeniem sobie w życiu. Jeżeli strach przed tym demonem samotności ściąga na dno alkoholizmu to logiczną jest rzeczą, że nie da rady z demonem zmagać się w pojedynkę. Film dobrze pokazuje, jak żałośnie takie samotne zmagania się kończą. Wspierając się nawzajem te dwie kobiety (Katarzyna i Bożena)stają do walki mocniejsze.

2016-01-25 16:25:49
Marcin
Świetny film,który porusza nadal aktualny problem alkoholizmu w Polsce.

 Dodaj komentarz
Twój podpis (imię lub pseudonim):


Treść:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolica Polski?:
   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka